с. М. Копаня. Малокопанський НВК

Сторінка батьків

/Files/images/Для наших любимых мам и пап!.jpg

Наші вихованці - сучасні талановиті діти. Вони чудові і життєрадісні, невтомні фантазери, юні винахідники, допитливі дослідники навколишнього.
Наші батьки - найкращі помічники і однодумці, виважені, доброзичливі і толерантні.

Корисний порадник для батьків

1. Пробудження. Створення гарного настрою дитини на початку дня - справа рук батьків. Пробуджуйте дитину добрими словами, терпляче, з любов'ю.

Вправа «Гарячі долоньки». Примовляйте: «У матусі гарячі долоньки, зараз вона тебе зігріє! А тепер погрій себе сама! ».

2. Одягання. Краще за все одягати дитину під лічилочку, а для азарту можете використовувати пісочний годинник.

3. Ігри. В будь-який зручний момент можна пограти з дитиною в ігри, що розвивають увагу, пам'ять, уяву, мислення. Наприклад, ігри-лічилки «Назви 5 предметів з маминої спальні, передпокою, кухні, ігрового майданчика, в садку» тощо. Наприклад: - Я знаю 5 предметів з маминої спальні: комод 1, дзеркало 2, ліжко 3, подушка 4, ковдра 5.

4. Свята. Підготовку до свят можна починати заздалегідь: відзначати цифри в календарі (малювати кружечки), виготовляти подарунки.

5. Страхи. Якщо дитина чогось боїться, можна сказати заклинання по відношенню до будь предмету , який загрожує спокою дитини, взявши «чарівну паличку», або «чарівну хустку»:

Страх, страх, страх – страшилка,

Брысь, брысь, брысь!

Смех, смех, смех,

В смешилку – Пре – вра – тись!

6. «Журнальні гри»: Знайди мені слова з буквою «А», обведи їх кружечком;Знайди мені, будь ласка, людей в окулярах, в шубах, в червоному одязі, в пальто тощо »

7. Гра для розвитку логічного мислення, пам'яті : "Слова-антоніми" - додай слово: (солоне - солодке, біле – чорне, веселий - сумний тощо).

8. «Дитячий дворовий етикет» Знання і використання дитячого дворового етикету - це обов'язкова умова формування особистості дитини. Зі свого боку батьки можуть допомогти дитині адаптуватися, поділившись своїм досвідом. Підкажіть дитині що:- Діти не люблять ябед, плаксіїв, жаднюг і часто через це обзиваються.

9. Мирилки і дражнилки. Суперечка: «Перше слово важливіше другого!»; Як реагувати на обзивання: «Хто обзивається, той так і називається!», «Кажеш на мене, переводиш на себе!»

Мирилки: Билися - не билися,

Трохи посварилися,

Потім посміялися,

Друзями зосталися.

Мирилка летіла,

На плече сіла,

Сказала тихенько:

- Миріться швиденько

Бережіть своїх дітей!

Пам'ятка для батьків

У сучасному суспільстві телевізор є звичним і обов’язковим предметом майже в кожній родині. Але не всі дорослі пам’ятають про те, що телевізор - це побутовий електроприлад підвищеної пожежної безпеки. Під час його експлуатації слід дотримуватися певних рекомендацій.

- Телевізор не слід установлювати в меблеву стіну, розташовувати дуже близько до батареї центрального опалення, поблизу печі або поруч з електронагрівальними приладами. Телевізор не повинен торкатися штор, адже саме це спричиняє швидке поширення пожежі у випадку загорання приладу.

- Не залишайте дітей наодинці з увімкнутим телевізором! Він є ненадійною «нянькою». Не дозволяйте дитині вмикати телевізор, коли ви відсутні вдома. Поміркуйте, як не допускати використання дітьми телевізора, незважаючи на вашу заборону.

- Коли ви вимикаєте телевізор, то не забувайте вийняти вилку з розетки.

- Якщо електромережа у вашій місцевості має перепади напруги, то використовуйте стабілізатор.

- Помітивши технічні негаразди в роботі телевізора, не намагайтеся ліквідувати їх самостійно – використовуйте послуги телемайстерень.

- Якщо під час перегляду телепередач відбулося загорання, негайно вимкніть телевізор із мережі, накрийте щільною вологою тканиною, викличте пожежну охорону за телефоном «101».

- Пам'ятайте, що навіть найнадійніший електроприймач може спричинити пожежу, якщо не дотримуватися правил його експлуатації.

Дорогою до дитячого садка і не тільки...

Дорогою до дитячого садка можна зробити безліч корисних речей. Особливо якщо вийти дещо раніше і йти трохи довше. Можна поговорити, яким буде день і куди біжить той рудий собачка, можна вивчити вірш або пограти в скоромовки, можна постукати по крижинках або подивитися чи не набубнявилися чагарники на знайомому чагарнику... А можна легко і невимушено проводити маленькі, але дуже потрібні бесіди за правилами безпеки .

Що необхідно знати дитині-мандрівникові:

- свою адресу;

- домашній номер телефону;

- номери телефонів мами і тата;

- як переходити дорогу;

- як покликати на допомогу;

Чому не можна:

- сідати у машину без батьків;

- ходити з незнайомою людиною ;

- брати у незнайомців ласощі;

- ходити безлюдною дорогою, навіть якщо це ближче, ніж в обхід.

Чим небезпечні:

- каналізаційні люки;

- залізні огорожі;

- будівництва;

- темні вулиці;

- вода під льодом.

Як поводитися:

- під час зустрічі з тваринами;

- якщо ти загубився;

- до кого можна і до кого не можна звернутися ( не до будь-якого перехожого).

полевые цветы